ISO 14064-2 Karbon Ayak İzi Azaltma Projelendirmeleri Eğitimi

Karbon Ayak İzi Azaltma Projelendirmeleri Eğitimi ISO 14064-2 standardını baz alarak , Karbon ayak izi (sera gazı emisyonlarını ) azaltmak veya sera gazı uzaklaştırılmalarını artırmak için özel olarak tasarımlanmış sera gazı projelerine veya projeye dayalı faaliyetlere odaklanmaktadır.

ISO 14064-2, prensipleri ve gerekliliklerinin belirlenmesi ve sera gazı emisyonu azaltımlarına veya iyileştirmelerine neden olacak faaliyetlerin tanımlanması, izlenmesi ve raporlanması için proje düzeyinde bir temel sağlar.

Sera gazı projelerinin ISO 14064-2’ye göre onaylanması, sera gazı projesinin planlandığı gibi uygulandığında öngörülen emisyon azaltımlarının elde edilmesine katkı sağlayacağına dair güven sağlar. Sera gazı projelerinizin onaylanması, belirli bir dönemde elde edilen emisyon azaltım miktarında paydaşlara güvence verir. Sürdürülebilirlik çalışmalarına öncülük eder.

ISO 14064-2 Karbon Ayak izi Azaltma Projelendirmeleri Eğitim İçeriği

  1. Proje için kaynakların, yutakların ve rezervuarların belirlenmesi
  2. Temel senaryoyu belirleme
  3. Özel prosedürlerin seçilmesi
  4. Katkı özelliğini kanıtlama/ispatlaması
  5. Sera gazı emisyonlarını ve azaltımlarının hesaplanması
  6. Sera gazı verilerini yönetme
  7. Onaylama ve onaylamaya izin vermek için sera gazı projelerini belgeleme, onaylama, doğrulama ve raporlama

Katılımcı Profili

LCA sistemini öğrenerek kendi alanlarında uygulamak isteyen AR&GE uzmanları, ürün yöneticileri, mühendisler, akademisyenler, mimarlar ve LCA konusunda uzmanlaşmak isteyen analitik düşünme yeteneğine sahip kişiler.

Eğitim Süresi 

2 Gün

Eğitim Ücreti

TL+ KDV

Eğitim Kayıt Formu