MSDS – SDS – GBF Hazırlama Eğitimi

 

[…”13.12.2014 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Zararlı Maddelere ve Karışımlara İlişkin Güvenlik Bilgi Formlarının Hazırlanması ve Dağıtılması Hakkında Yönetmelik 5.Maddesi 13. bendinde MSDS – SDS – GBF Hazırlama Eğitimi ile ilgili olarak ;

“Güvenlik bilgi formları, güvenlik bilgi formlarının hazırlanmasına ilişkin personel belgelendirmesi konusunda akredite olmuş kuruluş tarafından belgelendirilmiş kişilerce hazırlanır. İthalatlarda da güvenlik bilgi formları, aynı niteliğe sahip kişilerce hazırlanır denmektedir.”…]

MSDS – SDS – GBF Hazırlama Eğitimi ve TÜRK AKREDİTASYON KURUMUNDAN (TÜRKAK) Akredite olan TÜV AUSTRIA tarafından sınav açılmaktadır.

Türkiye’nin Güvenlik Bilgi Formu (MSDS) hazırlama konusunda lider kuruluşu olan TÜV AUSTRIA işbirliği ile verilen eğitim sonrası yapılacak sınavda başarılı olanlar MSDS – SDS – GBF Hazırlayıcısı Sertifikası alacaklardır.

 

Eğitime tam katılım sağlayanlara “MSDS – SDS – GBF Hazırlama Eğitimi” Katılım Sertifikası verilecektir.

 

Sınavda Başarılı olanlar (100 puan üzerinden 70 puan ve üstünde alanlar) TÜRKAK akrediteli “Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı” Sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

 

Katılım Şartları ve Ayrıntılı Bilgi

Eğitim Katılım Ücreti: 5000 TL +KDV (Ücrete Sınav üceti, Kahve Molası Servisleri, Eğitim Notları ve Sertifika Dahil Edilmiştir.)

Sınav Katılım Ücreti : 800 TL + KDV

Eğitim ve Sınav Takvimi için Tıklayınız. 

Sadece Sınava katılacak olanların önceden rezervasyon yapmaları önemle duyurulur.

 

Eğitime, Sınava veya her ikisine de katılmayı düşünen kişilerin ekler ile birlikte, MAVİ YEŞİL DANIŞMANLIK Yetkililerine elden teslim etmeniz ya da e-posta göndermeniz gerekmektedir.

Başvuru için

0224 502 0 415 nolu telefondan bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

info@maviyesilkalite.com adresine bilgilerinizi yollayın biz size ulaşalım.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER;

– DİPLOMA FOTOKOPİSİ

– NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ

– BAŞVURU ÜCRETİ MAKBUZU/DEKONTU

– TECRÜBE ŞARTI ARANAN ADAY İÇİN, KİMYA VE/VEYA ÇEVRE KONULARINDA SAHİP OLDUĞU İŞ TECRÜBESİNİ GÖSTERİR BELGE/BELGELER

 

Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı Eğitimi ve Sınavına Katılım Şartları

Program adı : GÜVENLİK BİLGİ FORMU HAZIRLAYICISI

Öğrenim : Aday en az lise mezunu olmalıdır.

Toplam İş Deneyimi : Yurt veya yurt dışında öğrenimlerini tamamlayan, Malzeme Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı sınavına katılmak isteyen adayların öğrenim durumları ile ilişkili olan aşağıda belirtilen iş tecrübesi şartını sağlamaları gerekmektedir.

Lise;

– Lise mezunu adaylardan 5 yıllık,

– Kimya Meslek Lisesi, Çevre Sağlığı Meslek Lisesi, Kimya Teknik Lisesi ve bunun gibi konuyla ilgili lise düzeyi eğitim kurumlarında eğitimlerini tamamlayarak mezun olan, meslek lisesi mezunlarından 3 yıllık,

– Teknik lise mezunlarından 2 yıllık,

kimya sektörü üretim, laboratuvar, kalite kontrol vb. bölümlere ait iş tecrübesi aranır.

Ön lisans;

 

Kimya, Kimya Teknolojisi, Petrokimya, Rafineri ve Petrokimya Teknolojisi, Çevre Sağlığı, Biyokimya, Boya Teknolojisi, Kozmetik Teknolojisi, İş/İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği veya kimya bilimi ile ilgili eğitim konularına müfredatında en az bir yarı dönem yer verilen ön lisans eğitim kurumlarında 2 yıllık eğitimlerini tamamlayarak mezun olan, başvuru sahiplerinden en az 1 yıllık kimya sektörü üretim, laboratuvar kalite kontrol vb. bölümlere ait iş tecrübesi aranır.

 

Lisans;

Yurt veya yurt dışında, Kimya, Kimya Öğretmenliği, Kimya Teknolojisi, Petrokimya, Biyokimya, Kimya Mühendisliği, Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya, Kimya ve Süreç Mühendisliği, Kimya-Biyoloji Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Çevre Sağlığı, Tekstil Mühendisliği, Fen Bilgisi Öğretmenliği veya eğitim müfredatında temel kimya eğitimine yer veren lisans eğitim kurumlarından mezun olan, başvuru sahiplerinden iş tecrübesi şartı aranmamaktadır.

 

Yüksek lisans, doktora, doçent, profesör;

Lisans eğitimini tamamlayıp, yüksek lisansını, doktorasını, doçentliğini, profesörlüğünü kimya bilimi ile ilgili konularda yapan adaylardan iş tecrübesi şartı aranmamaktadır.

Dikkat edilmesi gereken noktalar : Adaydan özel bir şart aranmamakta olup, bazı kimyasallara karşı olabilecek hassasiyet (örneğin alerji gibi) sonucu meydana gelecek durumlardan başvuru sahibi sorumludur.